Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla jeleniogórskich policjantów od wdzięcznych rodziców

Data publikacji 09.06.2022

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze insp. Leszka Zagórskiego wpłynęło podziękowanie dla asp. szt. Macieja Hrynkiewicza, asp. Waldemara Laszeckiego - dyżurnych komendy, oraz asp. szt. Marcina Matejuka i sierż. Anny Plich - policjanci Ruchu Drogowego, od wdzięcznych rodziców za pomoc w bezpiecznym i niezwłocznym dotarciu do szpitala.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze inspektora Leszka Zagórskiego wpłynęło podziękowanie dla dyżurnych jednostki – aspiranta sztabowego Macieja Hrynkiewicza i aspiranta Waldemara Laszeckiego oraz policjantów Wydziału Ruchu Drogowego – aspiranta sztabowego Marcina Matejuka i sierżant Anny Plich. Wdzięczni za otrzymaną pomoc rodzice podziękowali policjantom za zaangażowanie, dzięki któremu udało się bezpiecznie i niezwłocznie dotrzeć do szpitala w Jeleniej Górze.

Tego dnia rodzice zabrali swojego synka Borysa do Szpitala w Jeleniej Górze na pilną wizytę. Stan chłopca podczas drogi uległ nagłemu pogorszeniu. Rodzice widząc patrol policji poprosili o pomoc.

Byli to funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, którzy po ustaleniu powodu zatrzymania się pojazdu, niezwłocznie skontaktowali się z dyżurnym w Jeleniej Górze przekazując informację o ciężkim stanie dziecka. Rodzina w asyście mundurowych w sposób szybki i bezpieczny dotarła do miejscowości Barcinek, gdzie czekał patrol policji jeleniogórskiej. Była to świetna i profesjonalna współpraca między dyżurnymi i policjantami różnych jednostek a przede wszystkim bezpieczna pomoc w jak najszybszym dotarciu przez zatłoczone miasto do szpitala. Sytuacja, w której znalazł się chłopiec stanowiła zagrożenie dla jego życia i zdrowia.

Podziękowanie, które wpłynęło na ręce komendanta świadczy o tym, że hasło „pomagamy i chronimy”, które przyświeca naszym funkcjonariuszom w codziennej służbie jest cały czas aktualne.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony