Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami

Data publikacji 13.06.2022

Zabrzańscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali sześć osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Przechwycony też blisko 2,5 tysiąca sztuk podrobionych perfum. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dnia temu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu rozbili grupę handlującą podrobionymi perfumami. Policjanci w skoordynowanych działaniach wkroczyli jednocześnie do 4 mieszkań oraz pomieszczeń magazynowych zatrzymując dwóch mężczyzn i cztery kobiety.

Zatrzymani są mieszkańcami Zabrza i tutaj od 2018 roku prowadzili swój przestępczy proceder. W jednym z biurowców w centrum Zabrza grupa posiadała magazyn, w którym przechowywała podrobione perfumy. Policjanci zabezpieczyli w nim blisko 2,5 tysiąca perfum z podrobionymi znakami towarowymi. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli również 28 tysięcy złotych w gotówce, laptopy, telefony oraz dwa samochody. Łącznie stróże prawa na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie o wartości 67 tysięcy złotych.

Jak ustalili policjanci, handel podróbkami odbywał się przez Internet, głównie przez portale ogłoszeniowe i społecznościowe.

Za wprowadzenie do obrotu perfum z podrobionymi znakami towarowymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Gotówka zabezpieczona  podczas  likwidacji  magazynu z podrobionymi perfumami
  • Policjanci podczas likwidacji magazynu z podrobionymi perfumami
  • Policjanci podczas likwidacji magazynu z podrobionymi perfumami
Powrót na górę strony