Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Latający dzielnicowy, dzieciom

Data publikacji 14.06.2022

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą asp. Grzegorz Bartosiewicz po raz kolejny pomógł potrzebującym dzieciom. Tym razem realizując swoją pasję, wziął udział w sztafecie pilotów „Operacja Orzeł”, która pomaga dzieciom chorym na raka.

Start Orła odbył się 19 marca 2021 roku na lotnisku Katowice Muchowiec. Tam też piloci spotkali się z dziećmi fundacji Iskierka, którzy wręczyli pilotom maskotkę Orła. Maskotka została uszyta przez dzieci na oddziale onkologii. I tak od tego czasu przekazywana jest kolejno innemu paralotniarzowi.

Przedwczoraj dzielnicowy asp. Grzegorz Bartosiewicz z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą wziął udział w tak szczytnej akcji, biorąc udział w sztafecie pilotów „Operacja Orzeł". Polscy piloci wspierają dzieci chore na raka. Zebrane pieniądze są przekazywane do Fundacji Iskierka. Maskotka Orła, która została zrobiona właśnie przez dzieci, zabierana jest w każdą podróż przez innego pilota, aby Orzeł mógł polecieć przez całą Polskę. Piękna pogoda wczoraj sprzyjała naszemu dzielnicowemu, przeleciał na motoparalotni z Brzózy do Kłoczewa, koło Ryk pokonując około 60 km w powietrzu, aby z kolei przekazać Orła kolejnym pilotom.

Jesteśmy dumni z naszego kolegi, że mimo służby potrafi znaleźć czas na swoje pasje a tym samym jeszcze pomóc chorym dzieciom. Kochane dzieci życzymy Wam szybkiego powrotu do zdrowia, a symbol maskotki Orła, którego pięknie przygotowaliście, niech będzie wiarą na lepsze jutro.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony