Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spełniliśmy marzenie 7-letniej Hani

W minionym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komisariatu Wodnego Policji KWP w Gdańsku spełnili marzenie 7-letniej Hani. Podopieczna Fundacji Mam Marzenie wymarzyła sobie, że chce poznać policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych oraz przepłynąć się policyjną motorówką - udało się!

7 czerwca br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy współpracy z policjantami z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku zorganizowali i przeprowadzili rejs motorówką dla 7-letniej Hani, która jest podopieczną Fundacji Mam Marzenie. Tego dnia Hania mogła zwiedzić Komisariat Wodny Policji w Gdańsku przy ul. Długiej Grobli 4. Przywitał ją sam komendant jednostki Policji podinsp. Tomasz Dzierżanowski. Następnie policyjni „wodniacy” oprowadzili Hanię po komisariacie Policji oraz pobliskim hangarze, gdzie łodzie policyjne są serwisowane i zimowane.

Najważniejszym momentem wizyty Hani był rejs policyjną motorówką. Rozpoczęcie nastąpiło z mariny policyjnej przy Motławie. Sternik łodzi aspirant Łukasz Malinowski zaprosił dziewczynkę do zajęcia miejsca w kabinie, by mogła poczuć się jak prawdziwy „policjant wodny”, skąd mogła obserwować otoczenie Motławy i Kanałów Portowych. W trakcie rejsu uczestniczka wysłuchała ciekawych opowieści oraz zapoznała się z tajnikami służby policjantów wykonujących zadania na wodach.

Po powrocie do mariny policyjnej Hania otrzymała prezenty od Fundacji Mam Marzenie. Na pamiątkę spełnionego marzenia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podarowali jej maskotkę słonika POPO i materiały profilaktyczne, które będą przypominać Hani dzień, w którym spełniła swoje marzenie. Dla funkcjonariuszy Policji takie momenty są również niezapomnianymi wspomnieniami, które dają uśmiech, ale i motywację do pracy.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • policjanci z komisariatu wodnego z 7- letnia Hanią, której marzeniem było przepłynięcie łodzią policyjną i spotkanie z wodniakami, w tle radiowóz
  • mała dziewczynka na łodzi policyjnej
  • dziewczynka, policjant, dwaj mężczyźni i kobieta
Powrót na górę strony