Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali przygniecionego mężczyznę

Data publikacji 15.06.2022

Dzięki błyskawicznej akcji przeprowadzonej przez szubińskich policjantów uratowano 39-letniego mężczyznę, przygniecionego przez samochód. Przybyli na miejsce mundurowi niemal w ostatniej chwili wydostali mężczyznę spod pojazdu.

Wszystko wydarzyło się w minioną niedzielę, 12.06.2022 roku, około 2.45 w miejscowości Szubin, w powiecie nakielskim. Do dyżurnego miejscowego komisariatu dodzwonił się mężczyzna, który zgłosił, że z jednej z posesji  na terenie miasta słychać wołanie o pomoc. Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów i powiadomił pogotowie.

St. post. Mikołaj Majewski i post. Oskar Kocemba, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali tam mężczyznę przygniecionego przez auto. Policjanci, korzystając z lewarka, który mieli w radiowozie, natychmiast uwolnili 39-latka spod pojazdu. Po chwili na miejsce przybyła karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. Jak stwierdzili ratownicy, funkcjonariusze zdążyli niemal w ostatniej chwili.

Jak ustalili policjanci, 39-latek prawdopodobnie naprawiał pojazd, który był uniesiony na podnośniku. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód opadł z urządzenia i przygniótł mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Szubina udało się uniknąć tragedii.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony