Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów zapobiegła tragedii

Data publikacji 15.06.2022

39-latek kierując samochodem stracił przytomność i zjechał do rowu. Policjanci, którzy jako pierwsi przyjechali na miejsce, rozpoznali kierującego. Wiedzieli, że choruje na cukrzycę i założyli, że to mogło być przyczyną zdarzenia drogowego. Dzięki szybkiej reakcji i przekazaniu tych informacji ratownikom medycznym mężczyzna po podaniu leków odzyskał przytomność. Mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 14.06.2022 roku, około godziny 23.00. Dyżurny biłgorajskiej komendy skierował policjantów na trasę Wólka Biska - Żary, gdzie według zgłoszenia kierujący, który mógł być nietrzeźwy, wjechał do rowu. Natychmiast na miejsce udali się dzielnicowy aspirant sztabowy Jacek Jonczak i starszy sierżant Alicja Rak z Posterunku Policji w Tarnogrodzie.

Po przybyciu na miejsce w rowie zauważyli opla, a w jego wnętrzu półprzytomnego mężczyznę, z którym nie można już było nawiązać kontaktu. Na szczęście policjanci rozpoznali mieszkańca podległego rejonu i wiedzieli, że jego zachowanie może być spowodowane chorobą, a konkretnie cukrzycą.

Monitorując stan mężczyzny, za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie, którego załoga podała kierowcy odpowiednie leki. Po tym jak mężczyzna odzyskał świadomość, powiedział policjantom, że w trakcie jazdy zrobiło mu się słabo, zjechał do rowu i chyba stracił przytomność, ponieważ nic więcej nie pamiętał.

39-latek po udzieleniu mu pomocy, trafił po opiekę żony. Mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. Czujność jaką wykazali się policjanci podczas podjętych działań uchroniła 39-latka od niebezpieczeństwa utraty zdrowia, a nawet życia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony