Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby złapał złodzieja sklepowego

Data publikacji 15.06.2022

Funkcjonariusz z wrocławskiego komisariatu robił zakupy w jednej z miejskich galerii handlowych. Gdy usłyszał jak ochrona jednej z drogerii krzyczy „łapać złodzieja”, natychmiast zareagował. Ruszył w pościg za uciekającym mężczyzną, którego po chwili zatrzymał. Policjant udaremnił próbę kradzieży kosmetyków o wartości blisko 1200 zł.

Młodszy aspirant Damian Grzegorczyk, który swoją codzienną służbę pełni na stanowisku dzielnicowego w Komisariacie Policji Wrocław-Leśnica, będąc w czasie wolnym od służby, nie pozostał obojętny na sytuację, której był bezpośrednim świadkiem.

Funkcjonariusz w trakcie zakupów w jednej z wrocławskich galerii handlowych usłyszał, jak ochrona drogerii krzyczy „łapać złodzieja”. Zareagował natychmiast i gdy tylko dostrzegł wybiegającego ze sklepu mężczyznę, ruszył za nim w pościg. Szybko skrócił dystans, który ich dzielił i już po chwili zatrzymał przestępcę.

Następnie dobiegli ochroniarze, którzy zaalarmowali o próbie kradzieży. Gdy razem wrócili do sklepu, wyceniono odzyskane kosmetyki. Złodziej próbował ukraść perfumy o wartości blisko 1200 zł. Nie wiedział tylko, że trafi na naszego kolegę.

Przekazany został w ręce przybyłego na miejsce patrolu. Odpowie teraz karnie za popełnione przestępstwo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony