Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany próbował wręczyć łapówkę policjantom

Data publikacji 28.06.2006

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali mieszkańca Wołomina, który usiłował włamać się do Opla Astra. Za odstąpienie od czynności służbowych usiłował wręczyć funkcjonariuszom 5.000 złotych i złoty łańcuch. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym do sprawy kilkunastu kradzieży samochodów marki Opel Astra na terenie całego kraju.

27 czerwca br. kilka minut po godzinie 3.00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił mieszkaniec ulicy Mroza i poinformował, że przy zaparkowanych tam autach kręci się nieznany mężczyzna. Na miejsce został wysłany policyjny patrol. W międzyczasie dyżurny otrzymał kolejny telefon z informacją, że podejrzany mężczyzna włamał się do pojazdu. Na widok jadącego radiowozu sprawca włamania zbiegł. Świadek zdarzenia wskazał kierunek jego ucieczki. Funkcjonariusze przeszukali pobliski teren. Po kilku minutach, w pobliżu miejsca zdarzenia Maciej B. trafił w ich ręce.

W chwili zatrzymania mieszkaniec Wołomina zaproponował policjantom 5.000 złotych i złoty łańcuch za wypuszczenie go. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zabezpieczyli Peugeota, którym mężczyzna przyjechał do Olsztyna oraz pieniądze w kwocie 5.000 złotych.

Jak się okazało, Maciej B. był poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Garwolinie do sprawy kradzieży kilkunastu aut marki Opel Astra, do których doszło na terenie całego kraju.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania włamania oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej za odstąpienie od wykonania czynności służbowych.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najprawdopodobniej mieszkaniec Wołomina nie działał sam, miał wspólnika. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Powrót na górę strony
Polska Policja