Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polkowiccy policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 17.06.2022

Działania polkowickich policjantów doprowadziły do odzyskania dwóch skradzionych samochodów o łącznej wartości 68 tys. złotych. W obu sprawach zatrzymano podejrzanych, a w przypadku SUV-a marki Audi funkcjonariusze zdążyli zapobiec sprzedaży kradzionego pojazdu nieświadomemu, co do jego pochodzenia klientowi.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w ramach prowadzonych czynności operacyjnych po tygodniu od kradzieży wpadli na ślad osobowego Opla o wartości 8 tysięcy złotych i 26-latka, który stał za zniknięciem pojazdu. Mieszkaniec Polkowic został ostatecznie zatrzymany. Mężczyzna nie raz gościł w policyjnych progach i tak jak w wielu przypadkach, również i te odwiedziny zakończył z zarzutami kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, za co grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Drugi z utraconych samochodów został odzyskany dzięki współpracy polkowickich stróżów prawa z wrocławskim funkcjonariuszami. Audi Q3 o wartości blisko 60 tysięcy złotych, które zniknęło w marcu bieżącego roku z Holandii, zostało odzyskane podczas próby sprzedaży wspomnianego SUV-a na terenie Wrocławia. W tej sprawie policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który usłyszał zarzuty paserstwa i oszustwa, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Oba odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do właścicieli.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony