Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzał własnego psa siekierą, został zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 17.06.2022

Trwają czynności mławskiej Policji i prokuratury w sprawie znęcania się nad zwierzęciem na terenie gminy Radzanów. 35-latek znęcał się nad swoim psem zamkniętym w kojcu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kilkukrotnie uderzył zwierzę siekierą. Policję zaalarmował przypadkowy świadek. Mężczyzna został zatrzymany i na wniosek prokuratury aresztowany.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano (13.06). Dyżurny mławskiej Policji został zaalarmowany przez anonimową osobę, która słysząc skowyt psa, zauważyła mężczyznę uderzającego zwierzę w kojcu nieznanym narzędziem. W trakcie policyjnej interwencji okazało się, że 35-letni mieszkaniec pow. mławskiego kilkukrotnie uderzył swojego psa siekierą. Pies przeżył atak, nie reagował jednak na żadne bodźce. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii określił stan zwierzęcia jako ciężki. W momencie zatrzymania 35-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu, zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W środę (15.06) na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie został aresztowany na miesiąc. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Anna Pawłowska

Powrót na górę strony