Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na pomoc kierowcy ruszyli policjanci ze Szklarskiej Poręby

Data publikacji 17.06.2022

Funkcjonariusze ze Szklarskiej Poręby udali się na parking przy jednym ze sklepów w Szklarskiej Porębie gdzie dostrzegli mężczyznę siedzącego na miejscu kierowcy. Pojazd znajdował się w mocno nasłonecznionym miejscu bez możliwości otwarcia, a osoba wewnątrz nie reagowała na bodźce zewnętrzne, pukanie w szyby oraz wołanie. Błyskawiczne działanie mundurowych oraz szybko udzielona pomoc przedmedyczna uratowały życie 68-latka, który trafił ostatecznie w ręce medyków.

15 czerwca br. ok. godz. 13:15 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie asp. Robert Jaśkielewicz oraz post. Jakub Stasiuk zostali powiadomieni, że na jednym z przysklepowych parkingów w pojeździe zaparkowanym w bardzo słonecznym miejscu znajduje się mężczyzna, który od pewnego czasu się nie rusza. Mundurowi widząc brak reakcji na jakiekolwiek bodźce oraz dostrzegając żółtą opaskę z napisem „Diabetic”, w związku z realnym zagrożeniem życia, podjęli decyzje o wybiciu szyby tylnej, aby jak najszybciej móc otworzyć pojazd w celu udzielenia niezbędnej pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna oddychał, jednak nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy i do czasu przyjazdu pogotowia monitorowali jego stan. Mężczyzna po zaopatrzeniu przez medyków i wyrównaniu poziomu cukru sukcesywnie dochodził do siebie.

W późniejszej rozmowie 68-latek twierdził, iż przebywał w aucie od godziny ok. 12 i nie pamiętał dalszych okoliczności, w których się znalazł. Mężczyzna po konsultacji medycznej wrócił do miejsca zamieszkania.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Empatyczna i właściwa reakcja osoby zgłaszającej oraz szybkie działania mundurowych to postępowanie godne naśladowania.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
mł. asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony