Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwego na hulajnodze policjanci ukarali mandatem w wysokości 2,5 tys. zł

Data publikacji 17.06.2022

Mandatem w kwocie 2,5 tys. zł policjanci z wydziału ruchu drogowego puckiej komendy ukarali 30-latka za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Policjanci z puckiej drogówki regularnie przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania pod wpływem alkoholu. Promile krążące w organizmie człowieka negatywnie wpływają na jego funkcje psychomotoryczne i poza konsekwencjami prawnymi związanymi z kierowaniem po alkoholu niosą za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj o godzinie 16:25 dyżurny puckiej Policji otrzymał zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego, że na ścieżce rowerowej w Chałupach została udzielona pomocy mężczyźnie, który przewrócił się na hulajnodze elektrycznej.

Ratownicy wyczuwając od niego alkohol wezwali policjantów. Mężczyzna został poddany przez mundurowych badaniu na zawartość alkoholu.

Okazało się, że kierujący jest pijany i ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Poza obrażeniami brody stróże prawa za kierowanie elektryczną hulajnogą w stanie nietrzeźwości ukarali 30-latka mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Apelujemy do kierujących hulajnogami o trzeźwość, rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że zgodnie z przepisami za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu hulajnogą elektryczną przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, minimalna kwota mandatu jaką może nałożyć policjant wynosi 2,5 tys. zł.

Powrót na górę strony