Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjanta uratowała życie

Data publikacji 17.06.2022

Policjant z Wąbrzeźna uratował życie starszego mężczyzny, który zasłabł podczas procesji Bożego Ciała. Z pozoru zwykłe omdlenie okazało się być stanem zagrażającym życiu mieszkańca miasta.

W czwartek (16.06.22 r.) podczas procesji Bożego Ciała w centrum Wąbrzeźna, na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Mestwina, przechodnie zaczęli wzywać pomocy do 75-letniego mieszkańca miasta, który zasłabł podczas przemarszu. Na miejsce pobiegł będący w pobliżu policjant biorący udział w zabezpieczeniu uroczystości: mł. asp. Krzysztof Świerczyński, który na co dzień pełni funkcję Oficera Prasowego.

Policjant rozpytał mężczyznę na temat ewentualnych chorób, przyjmowanych przez niego leków czy alergii. Przeprowadził wstępne badanie oceniając jego stan, stwierdzając jednoznacznie, że to nie zwykłe omdlenie, a możliwy udar. Na miejsce natychmiast wezwał karetkę pogotowia, która w trybie pilnym przewiozła mężczyznę na oddział neurologii jednego z toruńskich szpitali, potwierdzając wstępną diagnozę policjanta.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Mł. asp. Świerczyński 6 lat temu ukończył szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, stawał też na podium zawodów wojewódzkich w tej kategorii. Nabyte przez niego umiejętności, już kilkukrotnie przyczyniły się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia zarówno w służbie jak i poza nią.

Powrót na górę strony