Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wciąż jeżdżą na hulajnogach i rowerach w stanie nietrzeźwości. Pięć osób wpadło podczas dwóch dni kontroli w Wałbrzychu

Data publikacji 18.06.2022

Funkcjonariusze z Wałbrzycha w ciągu dwóch dni zatrzymali na ulicach miasta kolejnych kierujących jednośladami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Czterech mężczyzn poruszało się hulajnogami elektrycznymi a kolejny rowerem. Wyniki badań oscylowały od 0,74 do 1,98 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie wszyscy ukarani zostali mandatami karnymi w kwocie tysiąca lub 2,5 tysiąca złotych.

Pierwszego z nietrzeźwych kierujących 15 czerwca po godzinie 11:00 zatrzymali do kontroli drogowej w Wałbrzychu na ul. Armii Krajowej policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. 32-letni mieszkaniec miasta podczas jazdy hulajnogą miał w wydychanym powietrzu 1,09 promila alkoholu. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi wystawili mężczyźnie mandat karny kredytowany na kwotę 2,5 tysiąca złotych. W dalszą drogę wałbrzyszanin nie pojechał już jednośladem.

Tego samego dnia wieczorem - około godziny 20:30 - dzielnicowi z pierwszego komisariatu zauważyli jadącego ulicą Wrocławską w Wałbrzychu rowerem starszego mężczyznę. Postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że wałbrzyszanin również był pod wpływem alkoholu. 61-latek w organizmie miał 0,74 promila alkoholu. Ostatecznie również otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu musiał wrócić pieszo.

W czwartkową noc – około godziny 3:00 - policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch innych kierujących hulajnogami elektrycznymi. W przypadku 18-latka badanie wykazało 0,98 promila alkoholu w organizmie. Jego 27-letni kolega wydmuchał natomiast aż 1,98 promila. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym obaj wałbrzyszanie również przyjęli mandaty karne w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

To nie był jednak koniec działań związanych ze zwalczeniem nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego z wałbrzyskich ulic. Wczoraj po północy funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy skontrolowali stan trzeźwości kolejnego młodego mężczyzny kierującego hulajnogą elektryczną. 21-latek też znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 1,16 promila alkoholu w organizmie. Sprawca wykroczenia również został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych i do domu musiał wrócić na własnych nogach.

Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami - tak jak i rowerzyści - z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze NIE takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
podkom. Marcin Ś
wieży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony