Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierującego, który był poszukiwany

Data publikacji 20.06.2022

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca peugeota. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Nisku, który w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na nietypowo jadący samochód. Jak się okazało, jego kierujący nie tylko był pijany ale również nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był również poszukiwany.

W piątek, 17.06.2022 r., rano, w Jeżowem przewodnik psa z Komendy Powiatowej Policji w Nisku w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na nietypowo jadący pojazd marki Peugeot Partner. Nie mając możliwości zatrzymania pojazdu jechał za nim. W momencie gdy kierujący peugeotem zawracał przy posesji w Kamieniu, policjant podbiegł do samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę.

Na miejsce został wezwany policyjny patrol. Funkcjonariusze przebadali alkomatem 31-latka. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu leżajskiego miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz tego był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami i kara 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony