Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mercedes i bmw warte po 100 tys. zł każdy - odzyskane przez "Kobrę"

Data publikacji 20.06.2022

Mercedes warty 100 tysięcy złotych i bmw o takiej samej wartości to dwa samochody, które odnaleźli i zabezpieczyli policjanci z „Kobry”. Auta zostały skradzione w kwietniu br. z Błonia i terenu Bielan. W ręce funkcjonariuszy wpadł też mężczyzna podejrzany o paserstwo obu tych aut. 39-latek usłyszał dwa zarzuty.

Policjanci działający w operacyjnej grupie „Kobra” w wyniku własnych ustaleń dowiedzieli się, gdzie najprawdopodobniej mogą znajdować się dwa kradzione samochody oraz kto przyjął je na przechowanie.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali wszystkie dostępne informacje, dokonali niezbędnych sprawdzeń i przystąpili do działania. W pierwszej kolejności sprawdzili, czy faktycznie mercedes i bmw są zaparkowane pod wskazanymi adresami. Kiedy informacje się potwierdziły, samochody zostały sprawdzone. Jak się okazało, pochodziły z kwietniowych kradzieży z włamaniem z Bonia i Bielan. Oba warte po 100 tysięcy złotych. Mercedes i bmw zostały zabezpieczone przez policjantów.

W dalszej kolejności policjanci dotarli do 39-latka, który okazał się podejrzanym o paserstwo tych samochodów. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty, a także 12 tysięcy złotych w gotówce. 39-latek został zatrzymany.

Dochodzeniowcy z wydziału do walki z przestępczością samochodową zgromadzili materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty paserstwa odzyskanych aut.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

(KSP / mw)

  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony samochód
  • zabezpieczony paszport i banknoty
Powrót na górę strony