Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Gryfic zatrzymali dwie osoby za posiadanie papierosów i tytoniu bez akcyzy

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przejęli 17 tys. 400 sztuk papierosów oraz ponad 240 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. Uszczuplenie skarbu państwa sięgać może kwoty nawet 225 tys. złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letnią mieszkankę powiatu gryfickiego i 54-letniego mieszkańca województwa lubuskiego.

Na początku czerwca br. policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że na terenie jednego z mieszkań w Gminie Gryfice znajdują się znaczne ilości papierosów i tytoniu bez akcyzy.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą w wyniku prowadzonych czynności zabezpieczyli 17 tys. 400 sztuk papierosów oraz 240 kg krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby tj. 35-letnia mieszkanka powiatu gryfickiego oraz 54-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.

Policjanci zabezpieczyli także sprzęt do nabijanie papierosów oraz gotowe opakowania i paczki do pakowania papierosów znanych marek.

Mundurowi ustalili, że uszczuplenie skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ok. 260 tys. złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posiadania krajanki tytoniowej i papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Za popełnione przestępstwo skarbowe grozi im teraz do 3 lat pozbawianie wolności oraz wysoka grzywna, a także konieczność uiszczenia należności publicznoprawnej.

Sprawa ma charakter rozwojowy. W sprawie wszczęto śledztwo.

(KWP w Szczecinie/ mw)

  • Zdjęcie poglądowe przedstawia maszynę do produkcji papierosów, na zdjęciu widać również krajankę tytoniową oraz gilzy do produkcji papierosów
  • Zdjęcie przedstawia Gilzy do produkcji papierosów oraz pudełka znanej marki papierosów w tym pudełka zbiorcze. Przedmioty zostały zabezpieczone na miejscu zdarzenia
  • Zdjęcie przedstawia zabezpieczone na miejscu zdarzenia puste paczki papierosów znanych marek do pakowania nielegalnie produkowanych papierosów
  • Zdjęcie przedstawia krajankę tytoniową do nielegalnej produkcji papierosów, zabezpieczoną przez policjantów na miejscu zdarzenia. Na zdjęciu widoczna jest krajanka w worki koloru biało niebieskiego o pojemności 50 kg
Powrót na górę strony