Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukcesy sportowe w mistrzostwach Polski policjanta z Oświęcimia

Data publikacji 22.06.2022

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu sierżant sztabowy Wojciech Mazur został czterokrotnym medalistą na II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w brazylijskim Ju-Jitsu.

W sobotę (11.06.br.) w Mińsku Mazowieckim odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w brazylijskim Ju-Jitsu. W Mistrzostwach wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych z całej Polski. Do rywalizacji na macie przystąpiło 350 zawodników z różnych formacji. W zawodach startował również oświęcimski policjant sierżant sztabowy Wojciech Mazur na co dzień trenujący w klubie Factory Oświęcim. 

Turniej rozgrywany był w dwóch formułach: kimona - Gi i bez kimon - No Gi. Zaangażowanie i ogromny wysiłek włożony przez policjanta w przygotowania do zawodów doprowadziły do zdobycia przez niego, aż czterech medali tj. dwóch złotych w kategorii Master 1 niebieskie  pasy ( Gi i No Gi)  oraz dwóch srebrnych w kategorii Adult niebieskie pasy ( Gi i No Gi).

Wojciech Mazur do Policji wstąpił dwanaście lat temu. Poza służbą od blisko trzech lat ćwiczy brazylijskie Ju Jitsu w klubie Factory Oświęcim, gdzie swoje umiejętności szlifuje  pod czujnym okiem trenerów Patryka Hryniewickiego i Jakuba Kubicy. Policjant sportowe umiejętności w zakresie sztuk walki przekazuje policjantom podczas szkoleń zawodowych w oświęcimskiej komendzie jako instruktor taktyki i technik interwencji.
Znakomity wynik oświęcimskiego policjanta na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych BJJ poprzedziło kilkanaście startów na zawodach różnej rangi zaczynając od  Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski, Pucharów Polski, a kończąc na startach w lokalnych zawodach.  Wojtek ma na swoim koncie między innymi takie sukcesy jak: 

- pierwsze miejsce na VIII Ogólnopolskim Turnieju Submission Fighting, który odbył się w grudniu 2019 roku w Krapkowicach 
- pierwsze i drugie miejsce na  IX Ogólnopolskim Turnieju No Gi i Gi Fight, który odbył się w lutym 2020 roku w Dzierżoniowie                                                             
- wicemistrzostwo Polski oraz trzecie miejsce w dwóch kategoriach na X Mistrzostwach Polski No Gi, które odbyły się w lutym 2020 roku w Luboniu. 
- mistrzostwo Polski oraz wicemistrzostwo Polski na XVI Mistrzostwach Polski BJJ Gi, które odbyły się w listopadzie 2020 roku w Mosinie. 
- pierwsze miejsce na Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju-Jitsu Sportowym, które odbyły się w grudniu 2020 roku w Katowicach. 
- pierwsze miejsce na zawodach Impact Gi Open, które odbyły się w listopadzie 2020 roku  w Bielsku Białej. 
- trzecie miejsce na XVIII Pucharze Polski w BJJ, który odbył się we wrześniu 2021 roku w Koninie.  
- mistrzostwo Polski na XI Mistrzostwach Polski No Gi, które odbyły się  we wrześniu 2021 roku w Luboniu. 
- wicemistrzostwo Polski oraz trzecie miejsce w dwóch kategoriach na XVII Mistrzostwach Polski w BJJ Gi, które odbyły się w październiku 2021 roku w Warszawie. 
- podwójne Wicemistrzostwo Europy na VII European Championship CBJJP, które odbyły się w listopadzie 2021 roku w Luboniu.  
- drugie miejsce na  X Ogólnopolskim  Turnieju Submission Fighting, który odbył się w listopadzie 2021 roku w Krapkowicach. 
- drugie i trzecie miejsce w dwóch kategoriach na Otwartych Mistrzostwach Śląska w Ju Jitsu Sportowym, które odbyły się w grudniu 2021 roku w Katowicach. 
- trzecie miejsce na III Super Pucharze Polski BJJ Gi, który odbył się  w lutym 2022 roku w Oławie.
- trzecie miejsce na XII Mistrzostwach Polski No Gi które odbyły się w lutym 2022 roku w Poznaniu. 
- drugie i trzecie w dwóch kategoriach na I Otwartych Mistrzostwach Śląska Gi i No Gi, które odbyły się w marcu 2022 roku  w Katowicach.
- trzecie miejsce w XIX Pucharze Polski w BJJ, który odbył się w maju 2022 roku w Koninie.
Gratulujemy znakomitych rezultatów i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.
 

Powrót na górę strony