Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów z Gdowa za odnalezienie chorego 29-latka

Data publikacji 24.06.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdowie,w powiecie wielickim, odnaleźli zaginionego mężczyznę. Poszukiwania podjęte niezwłocznie po zgłoszeniu doprowadziły do szybkiego odnalezienia chorego 29-latka i przekazania go pod opiekę rodziny. W liście skierowanym do komendanta komisariatu w Gdowie siostra mężczyzny serdecznie podziękowała policjantom za skuteczne działania.

Zaginięcie mężczyzny zgłoszono w ubiegły piątek, 10 czerwca 2022 roku, po godz.17.00. Jak poinformowali funkcjonariuszy członkowie rodziny, 29-letni mężczyzna pochodzenia wenezuelskiego wymagający stałej opieki, wyszedł z domu w nieznanym kierunku. Nikt z rodziny nie wiedział, gdzie mężczyzna mógł się udać. Dyżurny Policji natychmiast przekazał informację podległym patrolom. Na miejsce udał się również komendant Komisariatu Policji w Gdowie, który czynnie uczestniczył w poszukiwaniach. Do pomocy funkcjonariuszom skierowano policjantów Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Policjanci mając rysopis zaginionego, patrolowali miejsca, w które mógł pójść.

Już po godzinie od zgłoszenia mężczyzna został odnaleziony przez jeden z patroli Komisariatu Policji w Gdowie, w rejonie DK 94 w m. Targowisko (ok. 12 km od miejsca pobytu). 29-latek z pomocą policjantów, cały i zdrowy trafił do domu pod opiekę rodziny. Szybka reakcja funkcjonariuszy spotkała się z uznaniem siostry  zgłaszającego. Kobieta serdecznie podziękowała w imieniu swoim oraz rodziny za zaangażowanie w poszukiwania i szybkie odnalezienie brata.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony