Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci pomogli nieprzytomnej kobiecie

Data publikacji 27.06.2022

Była noc, gdy do funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej podbiegł zaniepokojony mężczyzna, informując ich o nieprzytomnej kobiecie leżącej pod pobliskim wiaduktem. Reakcja policjantów była natychmiastowa. Pojechali we wskazane miejsce, gdzie znajdowała się poszkodowana 28-latka. Sprawdzili jej funkcje życiowe, udzielając niezbędnej pomocy przedmedycznej, po czym ułożyli w pozycji bezpiecznej. Mundurowi do momentu przyjazdu pogotowia ratunkowego monitorowali jej stan.

Policjanci z wrocławskiej drogówki w czasie pełnionej służby podczas zabezpieczenia imprezy masowej, zostali zaalarmowani przez zaniepokojonego mężczyznę o leżącej pod pobliskim wiaduktem nieprzytomnej kobiecie.

Niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce i już po chwili byli pod wiaduktem, gdzie znajdowała się nieprzytomna 28-latka. Sprawdzili jej funkcje życiowe, które były w normie, ułożyli w pozycji bezpiecznej, po czym wezwali na miejsce karetkę pogotowia.
Policjanci zapewnili poszkodowanej niezbędną opiekę, aż na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, którym przekazali informacje o jej stanie zdrowia.

Funkcjonariusze postąpili w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie. Pamiętajmy, że czasem jeden telefon lub szybko przekazana informacja o zagrożeniu może okazać się bardzo cenna.

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817

Powrót na górę strony