Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca

Data publikacji 28.06.2022

Policjanci z Brzegu zatrzymali 22-letniego kierowcę busa. Mężczyzna potrącił prawidłowo jadącego rowerzystę, nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Podejrzany w tej sprawie usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie wypadku. Do tego zdarzenia doszło pod koniec lutego tego roku. Wówczas na drodze krajowej nr 39 między zjazdem na Mąkoszyce, a Lubszą doszło do potrącenia rowerzysty. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynikało, że kierujący dostawczym busem jadąc w kierunku Lubszy zjechał do krawędzi jezdni i potrącił prawidłowo jadącego 50-letniego rowerzystę. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala, natomiast kierujący busem nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Przez kolejne tygodnie wykonali szereg czynności procesowych, między innymi przesłuchali świadków zdarzenia i poszkodowanego. Sprawdzali każdy sygnał mogący naprowadzić ich na trop kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku. Zebrane materiały pozwoliły na ustalenie marki pojazdu i tożsamości mężczyzny.

24 czerwca br. policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę renault master. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

  • "radiowóz na sygnale stoi na jezdni w lesie., po drugiej stronie jezdni w oddali widać przejeżdżający samochód
  • "radiowóz na sygnale stoi na jezdni w lesie - widok z przodu
  • karetka pogotowia i ratownik medyczny
Powrót na górę strony