Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Były naczelnik pracował w pięciu miejscach jednocześnie

Śląscy "antykorupcyjni" uzyskali informacje o przekroczeniu uprawnień przez byłego naczelnika wydziału kontroli Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Jak ustalili funkcjonariusze, 49-letni mieszkaniec Bytomia w latach 1998-2003 podjął zatrudnienie we wcześniej kontrolowanych przez niego jednostkach budżetowych, podległych władzom gminy Zabrze. Uczynił to wbrew przepisom ustawy o pracownikach samorządowych z dnia 22 marca 1990 r.

Podejrzany urzędnik zatrudnił się na zasadzie umów zlecenia, bądź umów o pracę na pół etatu w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Zarządzie Budynków Komunlanych, Domu Muzyki i Tańca oraz w Teatrze Nowym w Zabrzu, pobierając z tego tytułu wynagrodzenie w łącznej kwocie sięgającej bez mała 160.000 zł.

Oficerowie zajmujący się sprawą potwierdzili, że nieuczciwy urzędnik nie miał fizycznej możliwości - pracując w urzędzie miejskim - pracować jednocześnie we wskazanych wcześniej instytucjach. Okazało się, że mężczyzna u swych "dodatkowych" pracodawców pojawiał się na parę minut w ciągu dnia, by podpisać listę, a w niektórych przypadkach odwiedzał zatrudniające go instytucje raz na kilka dni.

Policjanci prowadzący w tej sprawie czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu przedstawili zarzuty przekroczenia uprawnień byłemu urzędnikowi i szefom zatrudniających go dodatkowo jednostek budżetowych, za co może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Funkcjonariusze u podejrzanych zabezpieczyli na poczet przyszłych kar majątkowych dwa samochody (Audi A-3 i Seat Cordoba) łącznej wartości 70.000 zł.

Powrót na górę strony