Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka w czasie wolnym zatrzymała pijanego kierowcę

Data publikacji 01.07.2022

Wielicka policjantka w czasie wolnym od służby przyczyniła się do wyeliminowania nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany mężczyzna, który kierował daewoo matizem, miał ponad promil alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie 38-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego zadecyduje sąd.

29 czerwca br., funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, przebywając w czasie wolnym od służby w Krakowie, zwróciła uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na terenie kompleksu sportowego „Przystań Brzegi” spożywają alkohol i zachowują się bardzo głośno. Jeden z mężczyzn po wypiciu napoju alkoholowego udał się na parking, gdzie wsiadł za kierownicę zaparkowanego pojazdu marki Daewoo Matiz, a następnie odjechał w kierunku wyjazdu. W tym czasie na terenie parkingu znajdowały się rodziny z dziećmi. Gdy kierujący daewoo zatrzymał się, policjantka natychmiast zareagowała, zabrała kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę.

Policjantka na miejsce wezwała funkcjonariuszy, którzy podjęli dalsze czynności z nietrzeźwym. Policjanci ustalili, że kierujący daewoo matizem to 38-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 38 latek musi liczyć się z konsekwencjami za złamanie zakazu sądowego. Kodeks karny w tym przypadku przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a okres orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów może wynieść nawet 15 lat.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony