Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisanie aktu notarialnego oraz porozumienia w sprawie budowy Posterunku Policji w Grębocicach

Data publikacji 04.07.2022

W jednej z kancelarii notarialnych w Głogowie odbyło się uroczyste podpisanie aktu notarialnego, na mocy którego na rzecz Skarbu Państwa przekazana została nieruchomość niezabudowana z przeznaczeniem na budowę nowego Posterunku Policji w Grębocicach. Podpis na dokumencie złożył reprezentujący Policję I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Robert Frąckowiak, nadzorujący pion logistyczny dolnośląskiego garnizonu, oraz reprezentujący stronę samorządową Wójt Gminy Grębocice Roman Jabłoński. Nowy posterunek będzie kolejną na Dolnym Śląsku, a zarazem innowacyjną w skali kraju policyjną inwestycją, realizowaną w formie budownictwa modułowego.

Dzięki wspólnym staraniom funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a także władz samorządowych gminy Grębocice, na budowę nowego posterunku Policji wygospodarowano lokalizację najbardziej dogodną dla mieszkańców lokalnej społeczności. Budowa nowego policyjnego obiektu ma na celu poprawę warunków obsługi obywateli oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Grębocic i pozostałych miejscowości na terenie gminy. Rada Gminy Grębocice w dniu 15 marca 2022 roku podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa w celu przeznaczenia jej na budowę nowego Posterunku Policji w Grębocicach. Teren pod inwestycję, o powierzchni 16 arów, mieści się przy ulicy Wspólnej.

Budowa planowana jest w technologii budownictwa modułowego. Aranżacja zabudowy umożliwi dogodny dojazd samochodem, jak również wykonanie parkingów dla pojazdów służbowych i interesantów. Ważne, aby miejsce to było nowoczesne i spełniające wszelkie wymogi oraz oczekiwania stawiane przed obiektami Policji.

Realizacja tego typu inwestycji na terenie Dolnego Śląska, nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie i wsparcie Wydziału Koordynacji Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami Biura Logistyki Komendy Głównej Policji.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony