Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

List intencyjny dotyczący budowy Posterunku Policji w Turawie

Data publikacji 05.07.2022

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Rafał Kochańczyk oraz Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski, podpisali z Wójtem Gminy Turawa Dominikiem Pikosem list intencyjny dotyczący przekazania gruntów pod budowę Posterunku Policji w Turawie. Nowa siedziba powstałaby przy ulicy Opolskiej.

4 lipca bieżacego roku, w Urzędzie Gminy Turawa spotkali się Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. dr Rafał Kochańczyk, Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski oraz wójt Gminy Turawa Dominik Pikos. Komendanci i włodarz gminy podpisali list intencyjny dotyczący przekazania gruntów pod budowę nowego Posterunku Policji w Turawie.

Teren ten, o powierzchni ponad 0,3 hektara, mieści się przy ulicy Opolskiej. Miałby powstać tam nowy Posterunek Policji w Turawie. Aktualnie gmina ta podlega pod Komisariat Policji w Ozimku, a w sezonie letnim na turawskich jeziorach służbę pełnią policjanci z sezonowego ogniwa wodnego.

Koncepcja inwestycji zakłada budowę nowego obiektu, rozplanowanego według obowiązujących przepisów i wytycznych określonych w standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji. To przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa mieszkańców ale i zapewnienie godnych warunków pełniącym służbę policjantom.

(KWP w Opolu / mw)

  • leżący na stole list intencyjny
  • dwaj oficerowie policji siedzący za stołem i mężczyzna w koszuli
  • trzej mężczyźni pozują do zdjęcia, dwaj z nich to oficerowie policji, z których jeden ściska dłoń stojącemu w środku mężczyźnie w koszuli
Powrót na górę strony