Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bolesławieccy policjanci odzyskali jeepa o wartości ponad 210 tysięcy złotych

Data publikacji 06.07.2022

Kryminalni na jednym z bolesławieckich osiedli zlokalizowali samochód skradziony na terenie Niemiec. Po sprawdzeniu numeru VIN nie było żadnych wątpliwości, że pojazd został utracony w wyniku przestępstwa. Właściciel jeepa o wartości ponad 210 tysięcy już został powiadomiony przez funkcjonariuszy o odzyskaniu jego mienia.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki praktycznie codziennie rozwiązują sprawy, w których doszło do przestępstwa. Nie inaczej było kilka dni temu, kiedy w wyniku działań operacyjnych odzyskali pojazd terenowy pochodzący z przestępstwa, do którego doszło po drugiej stronie granicy wyznaczonej przez Nysę Łużycką.

Samochód o wartości ponad 210 tysięcy złotych został skradziony najprawdopodobniej w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, na terenie niemieckiego Drezna. Przestępcy zmienili tablice rejestracyjne i przyjechali nim do Bolesławca, gdzie został zaparkowany przed jednym z hoteli.

W wyniku przeprowadzanych przez policjantów czynności związanych z przestępstwem. Kilkanaście godzin później pojazd został sprawdzony i zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Potwierdziły się bowiem podejrzenia mundurowych, że pojazd pochodzi z kradzieży.

Samochód po wykonaniu wszystkich niezbędnych procedur zostanie przekazany właścicielowi.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • odzyskany przez policję jeep
  • odzyskany przez policję jeep
  • odzyskany przez policję jeep
Powrót na górę strony