Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna podejrzany o serię oszustw usłyszał 58 zarzutów

Data publikacji 07.07.2022

Jeleniogórscy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów oszustwa 32-letniemu mieszkańcowi miasta. W tej sprawie kilka dni temu do sądu wpłynął akt oskarżenia. Mężczyźnie przedstawiono 58 zarzutów. Straty pokrzywdzonych, spowodowane przez jeleniogórzanina, oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 460 tysięcy złotych. Z popełnianych przestępstw podejrzany uczynił sobie stałe źródło dochodu. Teraz za oszustwa grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi miasta materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutów oszustwa. Mężczyzna z przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Jak ustalili policjanci, 32-latek działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, od połowy lipca 2018 roku do grudnia roku 2020 dopuścił się serii oszustw na szkodę różnych osób. Korzystając z usług pośrednika kredytowego, zaciągał pożyczki wykorzystując dane osobowe innych osób. Wprowadzał także w błąd pokrzywdzonych, którym składał rzekomą ofertę pracy i bez ich wiedzy oraz zgody zawierał w ich imieniu umowy o udzielenie pożyczek na zakup materiałów. W ten sposób jeleniogórzanin oszukał kilkanaście osób, a łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na co najmniej 460 tysięcy złotych. Mężczyzna z popełnianych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. W tej sprawie przedstawiono mu 58 zarzutów, jednak czynności nadal trwają i niewykluczone, że osób pokrzywdzonych jest więcej.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony