Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane laboratorium BMK, zatrzymane 3 osoby

Data publikacji 08.07.2022

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali laboratorium BMK, przejmując 13,5 litra prekursora amfetaminy, urządzenia służące do produkcji oraz około 3 tony różnych substancji chemicznych. Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej przedstawił trzem zatrzymanym zarzuty dotyczące produkcji prekursorów. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, wyjaśniają sposób działania i osoby uczestniczące w produkcji substancji psychotropowych, a także odbiorców wyprodukowanych środków. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie województwa łódzkiego, od końca 2021 roku mogło działać laboratorium, w którym produkowano BMK.

Na podstawie zebranych informacji przeprowadzono działania w powiecie bełchatowskiem, gdzie zatrzymano Kamila Ł., Jarosława Ś. oraz Grzegorza R. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do jednego z zatrzymanych, policjanci zlikwidowali laboratorium BMK i przejęli 13,5 litra tej substancji. Z takiej ilości prekursora można by wyprodukować około 10 kilogramów amfetaminy. W pomieszczeniu znajdowały się urządzenia służące do produkcji benzylometyloketonu (BMK), specjalistyczne chłodnice i szkło laboratoryjne, które zostały zabezpieczone i stanowią materiał dowodowy. Ponadto zabezpieczono także około 3 tony różnych substancji chemicznych, w tym odpadów poprodukcyjnych i chemikaliów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator postawił zatrzymanym zarzuty związane z produkcją prekursorów narkotykowych. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, trzeci podejrzany został objęty dozorem policyjnym.

Sprawa jest rozwojowa i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Powrót na górę strony