Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Słony" mandat za wjazd na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła

Data publikacji 08.07.2022

Kierująca dacią, pomimo czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wjechała na przejazd kolejowy. To niebezpieczne zachowanie 56-latki zarejestrował videorejestrator świeckiej grupy SPEED. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Próba pokonania przejazdu przed zbliżającym się pociągiem mimo znaków „STOP” i sygnalizacji ostrzegawczej, omijanie zamkniętych półrogatek, a nawet przejeżdżanie pod zamykającymi się szlabanami to najczęstsze przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych. Finał wielu z tych zdarzeń jest w skutkach tragiczny!

Niestety kierowcy ignorują obowiązujące przepisy, a przykładem takiego zachowania jest kierująca dacią sandero, którą wczoraj (7.07.22) zatrzymali do kontroli policjanci grupy SPEED z komendy w Świeciu. 56-letnia mieszkanka Gdańska wjechała na przejazd kolejowy w Warlubiu (pow. świecki) pomimo sygnału czerwonego nadawanego przez sygnalizator. To niebezpieczne wykroczenie zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci „drogówki” nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejazdów kolejowych oraz bezwzględne stosowanie się do znaków drogowych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.19 MB)

Powrót na górę strony