Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 12.07.2022

Krośnieński policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego 38-latka. Funkcjonariusz rozpoznał go na terenie parkingu jednej z miejskich placówek handlowych. Mężczyzna został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wyrok 14 miesięcy pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze służb mundurowych wielokrotnie potwierdzają czynem, że gotowość wypełniania obowiązków i niesienia pomocy, nie ogranicza się tylko do czasu służby, ale wykracza daleko poza nią. Często słyszymy o interwencjach podejmowanych wobec osób łamiących prawo, bezinteresownej pomocy poszkodowanym w wypadkach lub zdarzeniach losowych przez policjantów, strażaków, czy też żołnierzy. Niezależnie od koloru noszonego munduru, zdają sobie sprawę, że ich służba trwa przez całą dobę.

W minionym tygodniu gotowość służbową potwierdził policjant wydziału prewencji krośnieńskiej komendy. W czasie wolnym od zawodowych obowiązków, zatrzymał osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz, na terenie parkingu jednej z miejskich placówek handlowych, rozpoznał mężczyznę, który na podstawie sądowego nakazu, miał być doprowadzony do zakładu karnego.

Policjant wiedział, że nie ma czasu do stracenia, gdyż poszukiwany zachowywał się nerwowo i w każdej chwili mógł się oddalić z terenu parkingu. Wykorzystując jego chwilową nieuwagę, funkcjonariusz skutecznie zatrzymał wyraźnie zaskoczonego mężczyznę. Po chwili na miejsce dotarł powiadomiony wcześniej patrol, który doprowadził poszukiwanego do policyjnego aresztu.

38-letni krośnianin trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa karę 14 miesięcy pozbawienia wolności. 

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony