Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 5 kilogramów narkotyków i kilkadziesiąt krzewów konopi. Jest akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi

Data publikacji 13.07.2022

Kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zebrali materiał dowodowy, który pozwolił skierować do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyzna jeszcze w ubiegłym roku został zatrzymany przez policjantów, którzy przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli nielegalny susz o wadze ponad 5 kilogramów i zlikwidowali dwie nielegalne plantacje 65 roślin konopi i grzybów halucynogennych. Gdyby nielegalne substancje trafiły na rynek, można z nich przygotować nawet 10 tysięcy porcji narkotyków o wartości pół miliona złotych.

Jeszcze w ubiegłym roku dzięki żmudnej pracy operacyjnej kryminalni ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego wtedy o uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jego zatrzymanie było poprzedzone zebraniem i wnikliwą analizą materiału dowodowego. Zwieńczeniem pracy policjantów było zatrzymanie 28-latka. W trakcie przeszukania kryminalni zabezpieczyli w trzech różnych miejscach marihuanę o wadze ponad 5 kilogramów i kilkadziesiąt gramów grzybów halucynogennych. Efektem pracy mundurowych było również zabezpieczenie 65 krzewów konopi. Gdyby nielegalne substancje trafiły na rynek, można z nich przygotować nawet 10 tysięcy porcji narkotyków o wartości pół miliona złotych. Kryminalni zabezpieczyli również od 28-latka pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów.

Pod koniec czerwca 2022 roku Prokurator Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi. Mężczyzna usłyszał w sumie cztery zarzuty dotyczące posiadania i uprawy znacznych ilości narkotyków. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Powrót na górę strony