Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził rodzinie pozbawieniem życia i chciał spalić samochód

Data publikacji 13.07.2022

Do tymczasowego aresztu trafił 58-letni mieszkaniec gminy Tomaszów Lubelski, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą żoną i dwiema pełnoletnimi córkami. Podczas awantury groził im pozbawieniem życia przedmiotem przypominającym broń palną oraz chciał spalić byłej żonie samochód. Mężczyzna został zatrzymany przez tomaszowskich kryminalnych na terenie województwa podkarpackiego.

W ubiegły piątek dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z domów na terenie gminy Tomaszów Lubelski. Na miejsce został skierowany patrol policji. Jak się okazało, przed ich przybyciem „agresor” oddalił się w nieznanym kierunku.

Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, kobieta w obawie o życie i zdrowie swoje oraz dwóch dorosłych córek zadzwoniła na policję, ponieważ jej były mąż podczas awantury groził im pozbawieniem życia, przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną. Dodatkowo chciał spalić jej samochód. Przejawy znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną na przestrzeni czasu miały przybierać różne formy.

Policjanci natychmiast ruszyli do poszukiwań mężczyzny. Sprawdzali każdy trop i miejsca gdzie mógłby ukrywać się 58-latek. Wnikliwa praca tomaszowskich kryminalnych doprowadziła ich do pensjonatu na terenie województwa podkarpackiego, gdzie zatrzymali mężczyznę.

Wczoraj Sąd zastosował wobec 58-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ofiarą przemocy w rodzinie może być każdy. Jeśli czujesz, że bezpieczeństwo twoje albo twoich bliskich jest zagrożone natychmiast wezwij policję dzwoniąc na numer alarmowy 112. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz dzwonić na policję, możesz skontaktować się z „Niebieską Linią” pod numerem 800 120 002. Jeżeli doznajesz przemocy w rodzinie, nie bój się szukać pomocy!

sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

Film Film z doprowadzenia mężczyzny przez policjantów.

Pobierz plik Film z doprowadzenia mężczyzny przez policjantów. (format mp4 - rozmiar 38.52 MB)

Powrót na górę strony