Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Intensywne poszukiwania prowadzone z ziemi i powietrza – zaginiona 73-latka odnalazła się cała i zdrowa

Data publikacji 14.07.2022

Po przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu 73-letniej mieszkanki Gozdnicy ogłoszono alarm dla wszystkich żagańskich policjantów. Jak ustalono, kobieta we wczesnych godzinach porannych wyszła na jagody i do wieczora nie wróciła do domu. Zaangażowano bardzo duże siły i środki, aby znaleźć kobietę całą i zdrową. W nocy i dzień szukali jej policjanci z całego garnizonu lubuskiego, strażacy, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Służby Leśnej, a także mieszkańcy. Użyto psów tropiących, helikoptera z noktowizorem, dronów oraz quadów i samochodów terenowych. Na szczęście starsza kobieta odnalazła się cała i zdrowa, spędzając w lesie ponad dwie doby.

We wtorek  12 lipca) w godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zgłosiła się rodzina 73-letniej mieszkanki Gozdnicy, która tego dnia we wczesnych godzinach porannych wyszła do pobliskiego lasu na jagody i mimo upływu wielu godzin nie wróciła. Ostatni kontakt z rodziną był o godzinie 12. Ponieważ zapadał zmrok każda chwila była cenna. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu w całej jednostce ogłoszono alarm. W poszukiwania zaangażowali się również policjanci z innych jednostek garnizonu lubuskiego a także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, ochotnicy strażacy i Służba Leśna. W trakcie prowadzonych działań użyto psów tropiący. Aż do godziny piątej nad ranem następnego dnia sprawdzano las metr po metrze. Poszukiwania wznowiono po godzinie ósmej. Zaginionej kobiety szukało ponad sto pięćdziesiąt osób. Użyto śmigłowca z noktowizorem oraz dronów, quadów i samochodów terenowych. Ponownie wszyscy zaangażowani sprawdzali dokładnie leśne zakamarki aż do godzin późnowieczornych. Łącznie przeczesano ponad 2500 hektarów lasu. Ta historia ma swoje szczęśliwe zakończenie.

W czwartek rano ( 14 lipca) starsza Pani odnalazła się, cała i zdrowa. Została przebadana przez lekarzy jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w poszukiwania, za dobrą i profesjonalną współpracę pomiędzy służbami. W takich wypadkach nie należy zwlekać z decyzją o informowaniu służb, ponieważ każda chwila jest cenna przy ratowaniu życia.

 

starszy sierżant Arkadiusz Szlachetko

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6
  • #7
  • #8
  • #9

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.81 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony