Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies odnalazł niedoszłą samobójczynię

Data publikacji 14.07.2022

Szczeciński przewodnik oraz jego czworonożny partner Karzeł, po raz kolejny pokazali, że świetny z nich duet. Psi węch doprowadził oraz odnalazł niedoszłą samobójczynię. Desperatka została przekazana pod opiekę służb medycznych.

Operator numeru alarmowego 112 otrzymał informację, że z bloku mieszkalnego oddaliła się 38-letnia kobieta, która okaleczyła się oraz przejawia myśli samobójcze. Policjanci niezwłocznie podjęli działania poszukiwawcze we wskazanym rejonie. Do działań został również skierowany mł.asp. Piotr Szczepanowski ze swoim psem patrolowo-tropiącym.

Pies „Karzeł” natychmiast podjął trop, doprowadzając policjanta do siedzącej na murku kobiety, z widocznymi ranami na rękach. Desperatka została przetransportowana do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Jest to kolejne skuteczne działanie funkcjonariusza z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej. Niespełna dwa tygodnie temu poza godzinami służby mundurowy wykazał się policyjną czujnością i zapobiegł tragedii, zatrzymując sprawcę przemocy domowej.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony