Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opoczyńscy policjanci odnaleźli 85-latkę, która zagubiła się podczas grzybobrania

Data publikacji 15.07.2022

Kilkadziesiąt minut trwały poszukiwania 85-letniej grzybiarki. O jej zaginięciu policję poinformował wnuk kobiety. Podczas wspólnego grzybobrania starsza pani oddaliła się i zabłądziła w lesie. Dzięki doskonałej znajomości terenu, koordynacji pracy dyżurnych i policjantów biorących udział w poszukiwaniach, kobieta szybko została odnaleziona.

Dyżurny opoczyńskiej komendy policji w czwartek, 14 lipca 2022 roku o godzinie 7.00 otrzymał zgłoszenie dotyczące zaginięcia 85-letniej kobiety, w lesie w okolicy miejscowości Brudzewice.

Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci, w trakcie dojazdu policjanci pozostawali w kontakcie z oficerem dyżurnym, który ustalał dokładne miejsce zaginięcia, tak aby jak najszybciej rozpocząć poszukiwania zaginionej.

Policjanci w rozmowie z wnukiem kobiety, ustalili, że 14 lipca 2022 roku około godziny 6.00 ze swoją 85-letnia babcią przyjechał do lasu na grzyby. W pewnym momencie stracił z nią kontakt wzrokowy. Próbował sam, na własną rękę szukać kobiety. Niestety bezskutecznie. W poszukiwania kobiety, zaangażowali się opoczyńscy policjanci.

Dzięki doskonałej znajomości silnie zalesionego terenu, wytypowali miejsce, w którym może przebywać kobieta. Rozpoczęły się poszukiwania seniorki. Policjanci wykorzystywali megafon, przez który nawoływali kobietę, włączali sygnały dźwiękowe.  Kolejni funkcjonariusze  z rodziną zaginionej przeczesywali las. Wszystkie te zabiegi przyniosły efekt. Kobieta usłyszała dźwięk sygnałów i nawoływanie z megafonu. Po kilkudziesięciu minutach policjanci odnaleźli zaginioną, która trafiła pod opiekę zatroskanej rodziny.

Przypominamy kilka podstawowych zasad bezpiecznego spędzania czasu w lesie:

  • bezwzględnie należy zabrać ze sobą dobrze naładowany telefon komórkowy,
  • powiedzieć rodzinie, znajomym gdzie idziemy i o której godzinie planujemy powrót,
  • odpowiednio się ubrać, tzn. mieć na sobie element wyróżniający się kolorem na tle lasu, warto założyć element odblaskowy, który przy ewentualnym poszukiwaniu bardzo ułatwi służbom odnalezienie osoby,
  • zabrać ze sobą coś do picia,
  • na wycieczkę do lasu wybrać taki, który znamy.

Jeśli do lasu wybieramy się grupą, nigdy nie traćmy kontaktu wzrokowego ze sobą. Cały czas utrzymujmy odpowiednią odległość co jakiś czas komunikując się ze sobą.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek na pewno podniesie poziom bezpieczeństwa naszych leśnych wycieczek, a rodzinie i znajomym zaoszczędzi niepotrzebnych nerwów.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony