Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował autem mając 4 promile i w trakcie jazdy pił alkohol - został zatrzymany przez policjanta będącego po służbie

Data publikacji 18.07.2022

Kierowca volkswagena, który został zatrzymany przez będącego po służbie policjanta z oławskiej komendy powiatowej, za nic miał obowiązujące przepisy oraz zdrowie i życie swoje, a także innych użytkowników dróg. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, mając aż 4 promile alkoholu w organizmie, a podczas jazdy jak gdyby nigdy nic popijał sobie jeszcze alkohol wprost z butelki. Kolejnej tragedii na drodze udało się uniknąć, dzięki czujności funkcjonariusza, który szybko i skutecznie zareagował na to skandaliczne zachowanie 45-latka.

W miniony weekend będący po służbie funkcjonariusz ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, jadąc jedną z ulic Jelcza-Laskowic, zwrócił uwagę na samochód marki Volkswagen Polo, którego kierowca próbował zawrócić na środku jezdni. Mężczyzna robił to w sposób tak nieumiejętny, że dość prosty manewr stał się dla niego niezwykle trudnym zadaniem, z którym próbował sobie poradzić, podejmując kilka prób. Jakby tego było mało, w pewnym momencie kierujący wyciągnął butelkę alkoholu i zaczął ją opróżniać, nadal starając się zawrócić.

W tej sytuacji reakcja policjanta mogła być tylko jedna. Mundurowy postanowił natychmiast zatrzymać kierującego, aby nie doprowadził do tragedii na drodze. Podczas próby zatrzymania funkcjonariusz potwierdził swoje przypuszczenia dotyczące stanu trzeźwości mężczyzny, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Policjant uniemożliwił kierującemu ucieczkę z samochodu, a osoba idąca chodnikiem, która widziała całą sytuację, szybko wyjęła kluczyki ze stacyjki volkswagena.

Zatrzymany kierujący to 45-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie aż 4 promile alkoholu! Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu i teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, kara finansowa na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 zł, a także grzywna.

Apelujemy! Zanim ktokolwiek postanowi wsiąść po spożyciu alkoholu za kierownicę pojazdu mechanicznego, powinien najpierw zastanowić się jak zmieni się jego życie w wyniku tak skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania. Czy jazda po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu jest warta poniesionych później negatywnych konsekwencji, a być może także spędzenia kilku lat w więzieniu? Odpowiedź na to pytanie jest przecież aż nadto oczywista.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony