Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczył pomnik. Szybko został ustalony i zatrzymany przez dąbrowskich policjantów

Data publikacji 19.07.2022

Dąbrowscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczeni i znieważenia pomnika ku czci poległych podczas I wojny światowej i w walce z bolszewikami. Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Okazało się, że wandal, który oblał pomnik czarną substancją to 37-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska. Przestępstwo, które popełnił, zagrożone jest wysoką karą grzywny lub karą ograniczenia wolności.

W sobotę, 16.07.2022 roku, około godz. 21.00 nieznany sprawca oblał farbą „Pomnik ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w latach wojny 1914-1918 i 1920" znajdujący się w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Z kolei  w niedzielę, 17.07.2022 roku nieznany sprawca zniszczył znajdujące się tam znicze.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej wszczęli w tej sprawie dochodzenie i ustalili tożsamość oraz miejsce pobytu sprawcy. W poniedziałek, w godzinach porannych, policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Dąbrowa Tarnowska. Zatrzymany usłyszał zarzut z art. 261 kodeksu karnego. Przepis ten mówi o tym, że kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego, lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

37-latek  przyznał się do popełnienia przestępstwa, nie potrafił jednak wyjaśnić motywów swego postępowania.

Dzięki pracy policjantów nieodpowiedzialny mężczyzna poniesie konsekwencje swojego zachowania przed sądem.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony