Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy w dniu wolnym od służby zatrzymał złodzieja samochodu

Data publikacji 19.07.2022

Dzielnicowy z komisariatu w Oleszycach, w czasie wolnym od służby, zatrzymał mężczyznę, który dzień wcześniej ukradł samochód. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariusza pozwoliła na zatrzymanie sprawcy i odzyskanie skradzionego pojazdu. Dodatkowo okazało się, że 39-letni mieszkaniec Oleszyc miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kradzież i kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek, w Starym Dzikowie. Dzielnicowy, będąc w czasie wolnym od służby, na jednej z ulic tej miejscowości, zauważył samochód, który dzień wcześniej został skradziony. Funkcjonariusz pojechał za tym pojazdem i zatrzymał go. Za kierownicą siedział znany policjantowi, 39-letni mieszkaniec Oleszyc. Od mężczyzny czuć było alkohol. Dzielnicowy o całym zajściu poinformował dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 39-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży pojazdu i kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawca przyznał się do popełnionych czynów. Odzyskany samochód trafił do prawowitego właściciela.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony