Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyczyścił konto bankowe

Data publikacji 06.06.2008

O kradzieży pieniędzy lidzbarską Policję powiadomiła 23-letnia kobieta. Z jej osobistego konta bankowego za pośrednictwem Internetu złodziej przelał na swoje konto wszystkie oszczędności, pozostawiając konto bez środków pieniężnych.

Wczoraj 23-letnia mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego powiadomiła Policję o kradzieży pieniędzy na jej szkodę. Kobieta korzystała z internetowego konta bankowego. Po zalogowaniu się na monitorze komputera ukazał się komunikat z danymi osobowymi innej osoby i numerem konta, jednocześnie z poleceniem podania bankowych numerów osobistych, co kobieta uczyniła. Po pokazaniu się okna z informacją o jego stanie gotówkowym kobieta wykonała operację bankową i wylogowała się.

Chcąc następnego dnia wejść na swoje konto nie mogła tego uczynić. Komputer odrzucał podane przez nią hasło i numer klienta. Po pomoc udała się do miejscowego banku. Po sprawdzeniu stanu konta okazało się, że jest ono zupełnie puste. Przelew wszystkich oszczędności został dokonany na konto, którego numer pokazał się przy wcześniejszej operacji. Dodatkowo złodziej zmienił hasło dostępowe.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Funkcjonariusze przestrzegają, aby wchodząc na swoje konto bankowe za pośrednictwem Internetu zwracać uwagę na napisy zawarte na paskach i komunikaty. Sprawdzajmy, czy wyświetlane jest konto właściwego banku i nasze dane. Złodzieje internetowi zmieniając hasła dostępowe, przy próbie wejścia właściciela na konto bankowe, przekierowują przelew pieniędzy na wskazane przez siebie rachunek, w ten sposób okradając właścicieli z ich oszczędności. Po wykonaniu operacji należy się wylogować sprawdzając, czy faktycznie znajdujemy się na stronie internetowej naszego banku.
Powrót na górę strony