Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces dzierżoniowskiej policjantki w sportach siłowych

Data publikacji 21.07.2022

W drugi weekend lipca odbyły się IV OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W MARTWYM CIĄGU RAW FEDERACJI WPC POLSKA & II MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W MARTWYM CIĄGU RAW. Miejsce na podium w swojej kategorii, zajęła sierżant Katarzyna Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Początkiem wakacji odbyły się we Wrocławiu IV OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W MARTWYM CIĄGU RAW FEDERACJI WPC POLSKA & II MISTRZOSTWA POLSKI SŁUŻB MUNDUROWYCH W MARTWYM CIĄGU RAW.

Czym jest martwy ciąg? Martwy ciąg – dyscyplina sportowa oraz ćwiczenie polegające na podnoszeniu z podłoża ciężaru (najczęściej sztangi obciążonej dodatkowo talerzami) do momentu, w którym wykonujący ćwiczenie ma proste plecy oraz nogi w kolanach. Martwy ciąg jest jednym z ważniejszych ćwiczeń podczas treningu siłowego.  Martwy ciąg działa na niemal wszystkie partie ciała, a przede wszystkim na uda, pośladki i mięśnie stabilizujące kręgosłup.

W zmaganiach, które miały miejsce we Wrocławiu, wzięła udział funkcjonariuszka Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie sierżant Katarzyna Adamczyk. Nasza policjantka wraz z drużyną Metro-Flex Wrocław stanęła na najwyższym stopniu podium. Indywidualnie w swojej kategorii wagowej była trzecia. Przy wadze ciała 65,5 kg osiągnęła wynik 137,5 kg!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

sierż. szt. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony