Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sądeccy policjanci i postronni świadkowie zapobiegli tragedii

Data publikacji 25.07.2022

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów sądeckiej drogówki, a także osób postronnych, które poinformowały służby o zdarzeniu, roztrzęsiona nastolatka, znajdująca się za barierami ochronnymi mostu została uratowana przed desperackim krokiem.

W sobotę, 23 lipca 2022 roku około godziny 19.30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy, którzy prowadzili działania kontrolne przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu, otrzymali od jednego z kierowców informację, że nastolatka stoi za barierami ochronnymi mostu na Dunajcu i prawdopodobnie chce z niego skoczyć. W takiej sytuacji liczy się każda sekunda, dlatego mundurowi natychmiast udali się w kierunku przeprawy im. Józefa Piłsudskiego. W międzyczasie do oficera dyżurnego dotarł podobny sygnał o zdarzeniu z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
Po dotarciu we wskazane miejsce mundurowi zauważyli dziewczynę stojącą po zewnętrznej stronie barierek. Nastolatka była blada i roztrzęsiona, a obok niej stała kobieta, która prowadziła z nią rozmowę. Policjanci natychmiast chwycili dziewczynę za ręce, wyciągnęli ją zza barierek na chodnik, po czym wezwali na miejsce załogę Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała 16-latkę do szpitala. Policjanci poinformowali również o zdarzeniu bliskich dziewczyny.

Tym razem skończyło się szczęśliwie, ale gdyby nie błyskawiczne działanie sądeckich policjantów oraz osób postronnych, które właściwie zareagowały i zawiadomiły służby ratunkowe, to zdarzenie mogłoby mieć tragiczny finał.

Gdzie szukać pomocy w kryzysie

W każdym powiecie funkcjonuje wiele instytucji, w tym centra pomocy rodzinie, które niosą fachową pomoc i wsparcie. Gdy borykasz się z problemami, masz negatywne myśli, nie wahaj się skorzystać z pomocy. Z kolei, gdy osoba z Twojego otoczenia potrzebuje wsparcia, reaguj, bo to może uratować jej życie!

Ważne numery:

  • 116 123 – bezpłatny telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14:00-22:00;
  • 116 111 –  bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu;
  • 800 108 108 – bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14:00-22:00;
  • 121 212 – bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu;
  • 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 17:00-20:00.

(KWP w Krakowie / sc)

Powrót na górę strony