Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech poszukiwanych zatrzymanych przez jednego policjanta

Data publikacji 28.07.2022

O wyjątkowej policyjnej intuicji może mówić dzielnicowy z mieleckiej komendy. Podczas urlopu rozpoznał poszukiwanego do odbycia kary za popełnione wykroczenie. To już trzecia poszukiwana osoba, zatrzymana przez tego samego policjanta, w tym miesiącu. Funkcjonariusz rozpoznał i zatrzymał mężczyzn, na których wystawione były nakazy doprowadzenia, będąc na wolnym od służby, podczas przeprowadzanej interwencji i w czasie urlopu.

Pięć dni aresztu w zamian za 200 zł mandatu za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym — taka kara spotkała 42-letniego mieszkańca Mielca, który był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu za popełnione wykroczenie. Poszukiwanego mężczyznę rozpoznał dzielnicowy, który podczas urlopu spacerował ulicą Połaniecką. 42-latek długo ukrywał się przed organami ścigania i nie reagował na sądowe wezwania do zapłaty nałożonej grzywny.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do jednostki Policji w Mielcu. Z uwagi na to, że znajdował się pod wpływem alkoholu, noc spędził w policyjnym areszcie, a kolejnego dnia został przetransportowany do zakładu karnego.

42-latek to już trzeci poszukiwany rozpoznany i zatrzymany przez tego samego policjanta, w tym miesiącu.

W połowie lipca br., w trakcie pełnionej służby, dzielnicowi zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Kia, który jechał przed policyjnym radiowozem i nie zastosował się do znaku STOP. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 54-latek jest osobą poszukiwaną.

W pierwszą lipcową niedzielę, która dla mieleckiego policjanta była dniem wolnym od służby, na starym mieście w Mielcu funkcjonariusz rozpoznał poszukiwanego mężczyznę. 40-latek przez dłuższy czas ukrywał się przed organami ścigania. Dzielnicowy widząc poszukiwanego, od razu powiadomił dyżurnego mieleckiej komendy.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony