Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opadł z sił na środku stawu. Policjant uratował 40-letniego mężczyznę

Data publikacji 01.08.2022

Przecenienie własnych umiejętności, zmęczenie oraz wyczerpanie organizmu mogły doprowadzić do tragedii. Na szczęście dzięki szybkiemu wezwaniu na miejsce służb oraz wzorowej postawie policjanta, 40-letni mężczyzna bezpiecznie wydostał się na ląd.

Minionej soboty (30 lipca) szczecińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na terenie Stawu Brodowskiego, opadł z sił i nie potrafi wydostać się na ląd. We wskazanym rejonie funkcjonariusze zauważyli człowieka, który w zaroślach leżał na drewnianej palecie i nie ruszał się. Mundurowi natychmiast podjęli działania ratownicze, aby wyciągnąć tonącego z wody.

40-latek został wyciągnięty na ląd, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W tym przypadku pomoc nadeszła na czas i wszystko skończyło się dobrze. Mężczyzna w rozmowie z mundurowymi przyznał, że podczas pływania stracił siły i zaczął się topić. Apelujemy o rozwagę, rozsądek i wyobraźnię podczas wypoczynku nad wodą!

Pamiętaj!

  • Niestrzeżone kąpieliska niosą za sobą różne zagrożenia, przede wszystkim nie ma na nich ratownika, który w razie potrzeby udzieli nam pomocy.
  • Nie pływaj w jeziorze czy rzece pod wpływem alkoholu.
  • Nie skacz do wody w miejscach nieznanych, bo może się to skończyć poważnym urazem, a nawet śmiercią.
  • Nie przeceniaj swoich możliwości pływackich. Jeśli chcesz wypłynąć na głębszą wodę warto pomyśleć o stosownej asekuracji.
  • Alarmuj wtedy, kiedy jest to konieczne!

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony