Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zareagował po służbie

Data publikacji 02.08.2022

Bycie policjantem, to służba, którą pełni się cały czas. Przykładem tego jest policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Dzięki interwencji będącego po służbie mundurowego doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Służba w policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Potwierdził to funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. W poniedziałek, 1 sierpnia 2022 roku, parę minut po godzinie 14.00, policjant , w czasie wolnym od służby , zwrócił uwagę na mężczyznę, który podjechał  skuterem pod jego posesję na terenie Wielunia. Kierowca jednośladu zatrzymał się, a następnie wypił alkohol, który miał ze sobą. Ponownie wsiadł na skuter i odjechał. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Wsiadł do swojego samochodu i ruszył za motorowerem. O zaistniałym zdarzeniu poinformował dyżurnego wieluńskiej komendy. Jednocześnie przy rondzie na ulicy POW  zauważył przejeżdżający radiowóz. Natychmiast  nawiązał współpracę z wieluńskim dzielnicowym, cały czas jadąc  za kierowcą jednośladu, wskazywał  jego położenie. W pewnym momencie skuter zatrzymał się przy garażach na ul. POW w Wieluniu. Zaraz za nim podjechał funkcjonariusz po służbie oraz wieluński dzielnicowy. Podczas kontroli okazało się motorowerem romet kierował  51- letni mieszkaniec Wielunia. Badanie alkomatem wykazało, że miał 0,57 promila alkoholu  w organizmie.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna  złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dzięki skutecznej reakcji mundurowego,  kierowca odpowie za swoje zachowanie  przed sądem.


Przypominamy, że przestępstwo kierowania pojazdem mechaniczny w stanie nietrzeźwości  w okresie obowiązywania sądowego zakazu,  zagrożone jest karą nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony