Aktualności

Policjanci, a jednocześnie ratownicy medyczni pomogli uczestnikom wypadku

Data publikacji 05.08.2022

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, którzy pełnili służbę przy wykorzystaniu policyjnego ambulansu medycznego, przemieszczali się na strzelnicę do Wołowa. Policjanci w trakcie przejazdu najechali na niebezpieczne zdarzenie drogowe dwóch pojazdów. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli miejsce wypadku i udzielili poszkodowanym na jego skutek osobom niezbędnej pomocy medycznej.

W szeregach dolnośląskich policjantów jest wielu ratowników medycznych, z czego niektórzy pełnią w tym charakterze służbę podczas różnych policyjnych zabezpieczeń.

W czwartek (4.08.2022) troje funkcjonariuszy z wrocławskiego oddziału prewencji pełniło służbę przy wykorzystaniu policyjnego ambulansu medycznego. To właśnie tym pojazdem przemieszczali się na strzelnicę, pokonując drogę z Wrocławia do Wołowa.

Mundurowi między miejscowościami Głoska a Owieczki najechali na niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. W tym miejscu czołowo zderzył się osobowy ford z dostawczym fiatem, a ranne zostały dwie osoby nimi podróżujące.

Policjanci celem zapewnienia bezpieczeństwa sobie, ale także uczestnikom wypadku, zabezpieczyli jego miejsce, a także odłączyli akumulatory pojazdów. Następnie niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy kierującym pojazdami. Funkcjonariusze opatrzyli powstałe u poszkodowanych na skutek zdarzenia rany.

Jednocześnie policjanci o zdarzeniu drogowym poinformowali dyżurnego, który zadysponował do wypadku dodatkowe służby. Po dotarciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego policjanci przekazali im poszkodowane osoby i informacje o odniesionych obrażeniach, a także zastosowanych środkach medycznych.

Policjanci po raz kolejny znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, a pomoc medyczna poszkodowanym w wypadku została udzielona niemalże zaraz po jego zaistnieniu.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • miejsce wypadku busa i białego auta osobowego
  • dwa uszkodzone pojazdy, które zderzyły się czołowo
  • miejsce wypadku busa i białego auta osobowego, w tle ambulans
Powrót na górę strony