Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała skoczyć z wiaduktu - uratowały ją policjantki

Data publikacji 09.08.2022

Dzięki szybkiemu działaniu policjantek z gorzowskiej drogówki - aspirant Katarzyny Matusiak oraz starszej posterunkowej Wioletty Blatkiewicz nie doszło do tragedii. Funkcjonariuszki ściągnęły kobietę z zewnętrznej strony wiaduktu, która w każdej chwili mogła skoczyć na jadące samochody.

W sobotę, 6 sierpnia 2022 roku dyżurny gorzowskiej komendy został poinformowany o możliwej próbie samobójczej kobiety, która chodzi po zewnętrznej stronie wiaduktu przebiegającego nad drogą, gdzie poruszają się pojazdy. Na miejsce interwencji natychmiast skierował patrol policjantek z ruchu drogowego. Mundurowe po przybyciu na miejsce zauważyły na wiadukcie kobietę, która znajdowała się za barierką. Z uwagi na dynamiczną sytuację policjantki natychmiast nawiązały rozmowę z kobietą, jednocześnie weszły za barierki i wykorzystując moment złapały kobietę i ściągnęły z wiaduktu. Trafiła pod opiekę specjalistów. Tylko dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu policjantek udało się pomóc kobiecie. Gdyby nie przyszła na czas, mogłoby dojść do wielkiej tragedii.

To nie pierwszy raz, kiedy mundurowi ratują czyjeś życie. Motywy działania takich osób są różne i bardzo złożone Kiedy dzieje się coś niepokojącego, zawsze warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą w rozwikłaniu trudnych sytuacji. 

Zawsze tego typu zgłoszenia traktujemy z najwyższym priorytetem, bo najważniejsze dla interweniujących policjantów jest zawsze zdrowie i życie ludzkie.Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. 

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
  • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Dodatkowo możesz się skontaktować z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa cały rok , 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e- mail.

Pamiętajmy, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas!

(KWP w Gorzowie Wlkp. / sc)

Powrót na górę strony