Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe motocykle dla śląskiej drogówki

Data publikacji 08.09.2022

Policjanci śląskiej drogówki otrzymali pierwsze motocykle marki BMW R1250RT, a wkrótce na drogach naszego województwa pojawi się ich aż 40. Wszystkie jednoślady oznakowane są już według najnowszych obowiązujących wzorów. Do każdego z nich dołączone jest stosowne wyposażenie. Zakup motocykli zrealizowany był ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zakup motocykli usprawni służbę policjantów ruchu drogowego. Każdy nowy jednoślad ma pojemność 1250 cm3 i moc 136 KM. Pojazdy, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać. Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach i zabezpieczaniem imprez. Zakup sprzętu współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych.

Po 2 motocykle trafiły już do funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego komend w Katowicach, Częstochowie i Sosnowcu. Wkrótce śląska drogówka dysponować będzie 40-stoma nowymi maszynami, co w połączeniu z użytkowanymi obecnie motocyklami da w sumie 91 służbowych jednośladów.

  • dwa policyjne motocykle ustawione przed wejściem do komendy wojewódzkiej policji
  • dwa policyjne motocykle przed wejściem do komendy wojewódzkiej policji
  • logo ruchu drogowego na policyjnym motocyklu
  • logo pomagamy i chronimy na policyjnym motocyklu
  • wyświetlacz policyjnego motocykla
  • tył policyjnego motocykla z tablicą rejestracyjną
  • policjanci ruchu drogowego na motocykle podczas zabezpieczenia
  • policjant ruchu drogowego na motocyklu podczas zabezpieczenia
  • dwa policyjne motocykle

Film VID-20220719-WA0000.mp4

Opis filmu: film prezentujący nowe policyjne motocykle

Pobierz plik VID-20220719-WA0000.mp4 (format mp4 - rozmiar 16.31 MB)

Nagranie audio audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 362.77 KB)

Powrót na górę strony