Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Przestępcy zatrzymani, narkotyki zabezpieczone

Dolnośląscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych przestępców. Jeden z nich - 30 - letnimieszkaniec Nowej Soli - w związku z rozbojem, natomiast 24 -letni mieszkaniec Nysy - w celu ustalenia miejsca pobytu.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych zajmujący się zatrzymywaniem szczególnie niebezpiecznych przestępców przebywających na terenie Dolnego Śląska ustalili, że we Wrocławiu dwaj poszukiwani mężczyźni wynajmują mieszkanie.

Policjanci mieli również informacje, że osoby te zajmują się handlem narkotykami. W związku z tym, po sprawdzeniach, zaczęli ich obserwować.

Mężczyźni prawdopodobnie zorientowali się, że policjanci są na ich tropie i próbowali uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali ich na ulicy Jaracza we Wrocławiu.

Przeszukali plecak jednego z mężczyzn i znaleźli tam ponad 3 kg amfetaminy wartej około 150 tysięcy złotych. Następnie, wraz z zatrzymanymi, pojechali do wynajmowanego przez nich mieszkania. Tam znaleźli kolejne narkotyki - tym razem blisko 1,5 kg marihuany o wartości około 30 tysięcy złotych.

Obaj zostali przewiezieni do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a następnie przekonwojowani do Prokuratury Rejonowej w Opolu z uwagi na toczące się już tam przeciwko nim śledztwo.

Powrót na górę strony