Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za skuteczne działania i dbanie o bezpieczeństwo publiczne

Data publikacji 19.08.2022

Na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinspektora Sławomira Litwina wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Z listu, którego nadawcą jest Wiceprezes sieci handlowej "Żabka", możemy przekonać się o zaangażowaniu i skuteczności policjantów z wydziału kryminalnego. Dziękujemy za wyrazy uznania, które stanowią jeszcze większą motywację do codziennej służby.

Sprawa swój początek miała 31 grudnia 2021 roku w jednym z sklepów ogólnospożywczych na terenie Łęczycy. Policję zaalarmował przypadkowy świadek, który usłyszał wołanie o pomoc. Jak się okazało pół godziny wcześniej do placówki wszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc ekspedientce nożem i młotkiem zażądał pieniędzy. Kiedy osiągnął zamierzony cel skrępował ręce kobiecie, zabrał jej telefon i klucze od sklepu. Po czym zamknął ją w nim i uciekł. Na szczęście nie doznała ona obrażeń ciała a poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci z łęczyckiej komendy.

Kryminalni w wynik skrupulatnej pracy ustalili, że za zbrodnią stał 38-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. 11 stycznia 2022 roku mężczyzna został zatrzymany i trafił do więzienia.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony