Wałbrzyski policjant wrócił z Wielkiej Brytanii ze srebrnym medalem mistrzostw świata w kickboxingu

Data publikacji 22.08.2022

Wielki sukces sportowy wałbrzyskiego policjanta! Będący od lipca tego roku w reprezentacji Polski sierż. Konrad Piechaczek, w poprzedni weekend zdobył indywidualnie srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Światowej Organizacji Kickboxingu. Zawody odbyły się 14-15 sierpnia w angielskim Barnsley.

Kadra Polski zrzeszona w World Kickboxing Organisation zdobyła aż 11 złotych i 5 srebrnych medali podczas zawodów organizowanych w Anglii. Jeden z nich przywiózł do naszego kraju wałbrzyski policjant. Dolnośląski funkcjonariusz wystartował w konkurencji Kickboxing Light Contact do 90 kilogramów. W finale, po niejednogłośnej decyzji sędziów, przegrał z pochodzącym z Albionu Kieranem Salvinem.

Sierż. Konrad Piechaczek sport uprawnia od dziecka, ale kickboxing trenuje dopiero od 6 lat. Od początku związany jest z głuszyckim klubem Only Fighting. Ćwiczy pod okiem innego doświadczonego policjanta - również pasjonata sportów walki - asp. szt. Mariusza Lesia.

Młody wałbrzyski funkcjonariusz w październiku tego roku - również z kadrą Polski - weźmie udział w Mistrzostwach Świata XFC, czyli Xtreme Fighter Champion 2022. Sierż. Konradowi Piechaczkowi życzymy więc dalszych sukcesów sportowych i gratulujemy udanego startu na zawodach w Wielkiej Brytanii.